English
 
 
 
 
 
 

 

 
Vertikalus
 
Dienos klausimas
peržiūrėti rezultatus
Pasiūlykite savo klausimą

Papildoma apklausa 

Horizontalus
Pranešimai žiniasklaidai
UAB „Skrydžiai LT“ pritaikytos sankcijos už nesąžiningą komercinę veiklą

Valstybinė vartotojų teisių apsaugos tarnyba (toliau – Tarnyba) vartotojų prašymų ir oro linijų bendrovės AS „AirBaltic Corporation“ pranešimo pagrindu atliko tyrimą dėl UAB „Skrydžiai LT“ galimai vykdomos nesąžiningos komercinės veiklos.

Tyrimo metu nustatyta, kad UAB „Skrydžiai LT“ faktiškai vykdė komercinę veiklą per interneto tinklalapius www.airbaltic-aviobiletes.lv, www.wizzair-aviobiletes.lv, www.ryanair-aviobiletes.lv, www.ryanair-skrydis.lt, www.wizzair-skrydis.lt, www.airbaltic-skrydziai.lt, šių tinklalapių pavadinimuose naudojant oficialių keleivių oro gabenimo paslaugas teikiančių įmonių (AS „AirBaltic Corporation“, „WizzAir Hugarz Légikőylekedési Kft”, „Ryanair Holdings Plc”) prekių ženklų pavadinimus bei panašų tinklalapių dizainą. Prekių ženklų pavadinimai taip pat naudoti UAB „Skrydžiai LT“ elektroninių pašto adresų pavadinimuose, iš kurių vartotojams buvo siunčiami užsakymų patvirtinimai. Pažymėtina, kad minėtuose tinklalapiuose nebuvo pateikiama informacija apie paslaugų teikėjo juridinio asmens pavadinimą, registracijos adresą, taip pat nebuvo nurodoma, kad lėktuvo bilietus parduoda UAB „Skrydžiai LT“ ir ši bendrovė nėra vienas iš oro vežėjų. Tokiu būdu, naudojantis oficialių oro vežėjų vardu ir reputacija buvo klaidinami vartotojai.

Svarbu pažymėti, kad taip pat gauta vartotojų prašymų dėl bendrovės pateikiamos klaidinančios informacijos apie paslaugų kainas. Vartotojai prašymuose nurodė, kad skelbiama skrydžio bilieto kaina rezervacijos pabaigoje padidėdavo, t. y. pasipildydavo administravimo mokesčiais, kurie bilieto pirkimo pradiniame etape nurodomi nebuvo. Tokiu būdu bendrovė taikė rinkodaros modelį, kai vartotojams buvo pateikiamas mažos kainos pranašumas, siekiant paskatinti priimti tokį sprendimą, kurio kitomis aplinkybėmis vartotojai nebūtų priėmę.

Įvertinus bendrovės veiklą, kuri sukėlė vartotojų klaidinimą ir neatitiko profesinio atidumo reikalavimų bei iškreipė vartotojų elgesį produkto atžvilgiu, už Lietuvos Respublikos nesąžiningos komercinės veiklos vartotojams draudimo įstatymo pažeidimą Tarnyba skyrė bendrovei 4000 eurų baudą.

 

 

Vartotojų konsultavimo, asmenų aptarnavimo ir komunikacijos skyrius


Atgal Spausdinimo versija Archyvas

Vartotojų teisių informacinė sistema (VTIS)

 

 

 

 

Naujas būdas lengvai ir be teismo spręsti ginčus dėl ES valstybėse narėse internetu įsigytų prekių ar paslaugų: http://ec.europa.eu/odr  

Pažiūrėkite filmuką ir sužinokite, kaip tai veikia!

    

 

     

         

 
     
Kalendorius
 
Sausis Vasaris Kovas
Balandis Gegužė Birželis
Liepa Rugpjūtis Rugsėjis
Spalis Lapkritis Gruodis
Ankstesni metai    2017      
  

 


 

© Valstybinė vartotojų teisių apsaugos tarnyba                                                                                                                                    
Biudžetinė įstaiga
Vilniaus g. 25, 01402 Vilnius, juridinio asmens kodas 188770044, tel. (8 5) 262 6751, faks. (8 5) 279 1466, el. p. tarnyba@vvtat.lt                                                                                                                                                                                                                               

Duomenys apie Valstybinę vartotojų teisių apsaugos tarnybą kaupiami ir saugomi juridinių asmenų registre.

Sprendimas: Idamas  
naudojama: Smartweb.