English
 
 
 
 
 
 

 

 
Vertikalus
 
Dienos klausimas
peržiūrėti rezultatus
Pasiūlykite savo klausimą

Papildoma apklausa 

Horizontalus
Pranešimai žiniasklaidai
Skirtos sankcijos už rinkoje aptiktą nesaugų šviestuvą ir žaislą

Valstybinė vartotojų teisių apsaugos tarnyba teikia informaciją apie rinkoje aptiktus nesaugius produktus. Atliktų bandymų metu produktų saugos reikalavimų neatitiko:

  • AB „Specializuota komplektavimo valdyba“ šviestuvas su saulės elementais vabzdžiams naikinti „Sunlux“. Kilus įtarimų, kad gaminys gali neatitikti saugos reikalavimų, buvo atrinkta 30 gaminio vienetų ir atlikti bandymai. Bandymų metu nustatyta, kad gaminys neatitinka ženklinimo ir instrukcijų reikalavimų, taip pat galios ir srovės reikalavimų bei maitinimo prijungimo reikalavimų. Gaminiui nustatytas aukštas rizikos laipsnis, o įmonei skirta 1000 EUR bauda.
  • UAB „Lizėja“ žaislas – karieta „Music Carriage“. Bandymų metu nustatyta, kad žaislas yra pavojingas jaunesniems kaip 3 metų amžiaus vaikams, nes žaislo mechaninės ir fizikinės savybės neatitinka žaislų saugos reikalavimų – žaislo detalės nesunkiai atsiskiria, kyla pavojus vaikui susižeisti ir užspringti. Žaislui nustatytas aukštas rizikos laipsnis, o įmonei skirta 796 EUR bauda. 

Nesaugius produktus į rinką pateikusios įmonės įpareigotos nedelsiant sustabdyti nesaugių produktų teikimą į rinką, pašalinti juos iš rinkos, įspėti vartotojus bei susigrąžinti iš vartotojų nesaugius produktus.

Jei įsigijote vieną iš minėtų produktų, raginame kreiptis į nurodytas įmones ir grąžinti nesaugius produktus bei susigrąžinti sumokėtus pinigus. Papildomai atkreipiame dėmesį, kad kilus įtarimų, kad įsigytas produktas yra nesaugus, reikėtų nedelsiant kreiptis į Valstybinę vartotojų teisių apsaugos tarnybą, nurodant kur, kada ir koks produktas įsigytas, kokie pavojai pastebėti bei pageidautina pridėti produkto, pakuotės ir ženklinimo nuotraukas.

 


Atgal Spausdinimo versija Archyvas

Vartotojų teisių informacinė sistema (VTIS)

 

 

 

Naujas būdas lengvai ir be teismo spręsti ginčus dėl ES valstybėse narėse internetu įsigytų prekių ar paslaugų: http://ec.europa.eu/odr  

Pažiūrėkite filmuką ir sužinokite, kaip tai veikia!

    

 

     

         

 
     
Kalendorius
 
Sausis Vasaris Kovas
Balandis Gegužė Birželis
Liepa Rugpjūtis Rugsėjis
Spalis Lapkritis Gruodis
Ankstesni metai    2017      
  

 


 

© Valstybinė vartotojų teisių apsaugos tarnyba                                                                                                                                    
Biudžetinė įstaiga
Vilniaus g. 25, 01402 Vilnius, juridinio asmens kodas 188770044, tel. (8 5) 262 6751, faks. (8 5) 279 1466, el. p. tarnyba@vvtat.lt                                                                                                                                                                                                                               

Duomenys apie Valstybinę vartotojų teisių apsaugos tarnybą kaupiami ir saugomi juridinių asmenų registre.

Sprendimas: Idamas  
naudojama: Smartweb.