English
 
 
 
 
 
 
 
Vertikalus
 
Dienos klausimas
peržiūrėti rezultatus
Pasiūlykite savo klausimą

Papildoma apklausa 

Horizontalus
Rašyti elektroninį skundą Spausdinimo versija

Vartotojo elektroninio prašymo forma              

Prieš pateikdamas šią formą, vartotojas pirmiausia privalo kreiptis į pardavėją ar paslaugos teikėją, nurodydamas savo reikalavimą. Vartotojas gali pateikti šią formą, jeigu pardavėjas ar paslaugos teikėjas nevykdo vartotojo reikalavimo arba negaunamas atsakymas.

Dėmesio! Elektroninio prašymo forma teikiama pasirašyta elektroniniu parašu, patvirtintu kvalifikuotu skaitmeniniu sertifikatu, įsigytu iš registruotų sertifikavimo paslaugų tiekėjų, arba atspausdinta ir pasirašyta.

Elektroninio prašymo formos pateikimo veiksmai:

 1. Atidaroma ir užpildoma elektroninio prašymo forma;
 2. Turint elektroninį parašą, patvirtintą kvalifikuotu skaitmeniniu sertifikatu, parsisiųsta forma su pridėtais dokumentais pasirašoma ir siunčiama tarnybai el. pašto adresu: etarnyba@vvtat.lt;
 3. Neturint elektroninio parašo, užpildyta ir atspausdinta elektroninio prašymo forma pasirašoma ir su pridedamais dokumentais siunčiama tarnybai pašto adresu: Vilniaus g. 25, 01402 Vilnius arba faksu: (8 5) 279 1466.


  Informacija apie skaitmeninį sertifikatą ir pasirašymą elektroniniu būdu
   

  Vartotojams, norintiems pasirašinėti elektroniniu būdu, privaloma įsigyti galiojantį kvalifikuotą skaitmeninį sertifikatą ir įdiegti papildomą programinę įrangą. Šių priemonių sąrašas ir jų naudojimas elektroniniam prašymui pateikti Vartotojų teisių apsaugos tarnybos portale atitinka visus Lietuvos Respublikos elektroninio parašo įstatymo techninius reikalavimus. Rekomendacijos pateikiamos žemiau.

  „Java“  aplinka
  Rekomenduojama įdiegti ne senesnę kaip Version 6 Update 2 „Java“ (apie 7,1 MB) aplinkos versiją. Ją galite nemokamai atsisiųsti iš gamintojo „Sun Microsystems Inc.“ svetainės. Šio priedo įdiegimo instrukcija (anglų kalba) iš karto pateikiama, kai pradedate siuntimą. Specialių diegimo nustatymų pasirinkti nebūtina (tinka standartiniai).
  Prieš įdiegdami arba po įdiegimo galite pasinaudoti svetainėje pateikiamu įrankiu „Do I have Java?“, kuris nustato, ar Jūsų kompiuteryje jau yra atitinkama „Java“ versija.
  Šis priedas būtinas elektroninio parašo formavimo ir tikrinimo programai „Justa GE“, todėl „Java“ aplinką rekomenduojame įdiegti prieš diegiant „Justa GE“.

  Skaitmeninis sertifikatas
  Privalomas 3 klasės skaitmeninis sertifikatas (kvalifikuotas). Kvalifikuotą sertifikatą, kuriuo bus tvirtinamas elektroninis parašas, privaloma įsigyti iš sertifikavimo paslaugas teikiančių paslaugų teikėjų (šiuo metu Lietuvos Respublikoje registruoti sertifikavimo paslaugų tiekėjai yra 
  UAB „Skaitmeninis sertifikavimo centras“, VĮ "Registrų centras" Sertifikatų centras, Gyventojų registro tarnyba prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos). Sertifikatui įsigyti būtinas sertifikato užsakovo tapatybės nustatymas, kurį atlieka sertifikavimo paslaugų teikėjas.

Elektroninio parašo formavimo ir tikrinimo programos „Justa GE“ ir "Signa" galima rasti kiekvienoje viešojoje bibliotekoje.
Programą "Justa GE" galima nemokamai atsisiųsti ir įdiegti iš čia.  

Daugiau apie programą "Signa" galima sužiuoti čia.


Jei savarankiškai diegiant programinę įrangą iškils sunkumų, kreipkitės į savo organizacijos sistemų administratorių. Kai kuriose organizacijose administratoriai yra apriboję diegimo galimybes dėl kompiuterių saugumo užtikrinimo nuo nepageidaujamų programų. Dažnai diegimo procesui daro įtaką arba kontroliuoja ir pagalbinės programos arba skirtingi vartotojų nustatymai operacinėje sistemoje.

 

© Valstybinė vartotojų teisių apsaugos tarnyba                                                                                                                                    
Biudžetinė įstaiga
Vilniaus g. 25, 01402 Vilnius, juridinio asmens kodas 188770044, tel. (8 5) 262 6751, faks. (8 5) 279 1466, el. p. tarnyba@vvtat.lt                                                                                                                                                                                                                               

Duomenys apie Valstybinę vartotojų teisių apsaugos tarnybą kaupiami ir saugomi juridinių asmenų registre.

Sprendimas: Idamas  
naudojama: Smartweb.