English
 
 
 
 
 
 

 

 
Vertikalus
 
Dienos klausimas
peržiūrėti rezultatus
Pasiūlykite savo klausimą

Papildoma apklausa 

Horizontalus
Aktualijos
Skirtos sankcijos už Reklamos įstatymo pažeidimus

Valstybinė vartotojų teisių apsaugos tarnyba (toliau – Tarnyba) už nustatytus Reklamos įstatymo pažeidimus skyrė ekonomines sankcijas įmonėms UAB „Spila“ ir UAB „Mėta“.

Tyrimo metu nustatyta, kad įmonė UAB „Spila“ nesilaiko Reklamos įstatymo reikalavimų, numatančių, kad reklamoje draudžiama nurodyti ar užsiminti apie tas maisto savybes, kurių jis neturi, taip pat apie žmogaus ligų gydymo ar profilaktines savybes ir kitas savybes, jeigu tokios informacijos pateikimas neatitinka teisės aktuose nustatytų reikalavimų, taip pat maisto papildų reklamoje privalo būti nuoroda – „maisto papildas“. Nustatyta, kad įmonė interneto tinklalapyje ir reklaminiuose lankstinukuose skelbė informaciją apie maisto papildų gydomąsias ir profilaktines savybes (nuorodos į vėžio profilaktiką ir gydymą, žaizdų gijimą ir pan.), kuriomis nepasižymi maisto produktai. Tarnybos komisija, atsižvelgdama į pažeidimo mastą ir pobūdį, skyrė įmonei 900 EUR baudą.

UAB „Mėta“ atveju nustatyta, kad įmonė produkto reklamoje skelbė klaidinantį teiginį, jog produktas „Ekstraktų mišinys plaukams stiprinti“ yra ekologiškas. Reklamuodama produktą įmonė ant produkto pakuotės bei įmonės interneto tinklalapyje skleidė informaciją, kad minėtas produktas yra ekologiškas, neturint šiam kosmetikos produktui išduoto ekologiškumą patvirtinančio sertifikato. Išnagrinėjusi bylą Tarnyba už vartotojų klaidinimą ir Reklamos įstatymo pažeidimą įmonei skyrė 300 EUR baudą.

Papildomai pažymime, kad už Reklamos įstatyme nustatytų reikalavimų nesilaikymą reklaminės veiklos subjektams Tarnyba pagal savo kompetenciją gali skirti nuo 289 iki 8 688 EUR, o esant atsakomybę sunkinančioms aplinkybėms – iki 34 754 EUR siekiančią baudą.


Atgal Spausdinimo versija Archyvas

Vartotojų teisių informacinė sistema (VTIS)

 

 

 

 

Naujas būdas lengvai ir be teismo spręsti ginčus dėl ES valstybėse narėse internetu įsigytų prekių ar paslaugų: http://ec.europa.eu/odr  

Pažiūrėkite filmuką ir sužinokite, kaip tai veikia!

    

 

     

         

 
     
Kalendorius
 
Sausis Vasaris Kovas
Balandis Gegužė Birželis
Liepa Rugpjūtis Rugsėjis
Spalis Lapkritis Gruodis
Ankstesni metai    2017      
  

 


 

© Valstybinė vartotojų teisių apsaugos tarnyba                                                                                                                                    
Biudžetinė įstaiga
Vilniaus g. 25, 01402 Vilnius, juridinio asmens kodas 188770044, tel. (8 5) 262 6751, faks. (8 5) 279 1466, el. p. tarnyba@vvtat.lt                                                                                                                                                                                                                               

Duomenys apie Valstybinę vartotojų teisių apsaugos tarnybą kaupiami ir saugomi juridinių asmenų registre.

Sprendimas: Idamas  
naudojama: Smartweb.