English
 
 
 
 
 
 

 

 
Vertikalus
 
Dienos klausimas
peržiūrėti rezultatus
Pasiūlykite savo klausimą

Papildoma apklausa 

Horizontalus
Pranešimai žiniasklaidai
Skirtos sankcijos už maisto papildų reklamos naudojimo pažeidimus

Valstybinė vartotojų teisių apsaugos tarnyba už Lietuvos Respublikos reklamos įstatymo (toliau – Reklamos įstatymas) nuostatų pažeidimus skyrė sankcijas bendrovėms UAB „Natura medica“ ir UAB „Biofarmacija“.

Tyrimo metu nustatyta, kad UAB „Natura medica“ nepaisė reklamos naudojimo reikalavimų: bendrovė naudojo maisto papildų reklamą, kurioje užsimenama apie žmogaus ligų gydymo, profilaktines ir kitas savybes, kurių maisto papildas turėti negali ir taip klaidino vartotojus. Įvertinus pažeidimo mąstą ir tai, kad įmonė klaidinančią informaciją pašalino, už Reklamos įstatymo 14 straipsnio 4 ir 1 dalies 1 punkto nuostatų pažeidimą įmonei skirta 500 EUR bauda.

Reklamos reikalavimų pažeidimai nustatyti ir UAB „Biofarmacija“ maisto papildų reklamoje. Bendrovė klaidino vartotojus reklamoje naudodama neleistinus naudoti teiginius apie maisto papildų savybes, kurių šis produktas turėti negali. Už Reklamos įstatymo 14 straipsnio 1 dalies 1 punkto nuostatų pažeidimą bendrovei skirta 3 000 EUR bauda.

Atkreipiame dėmesį, kad Reklamos įstatymo 14 straipsnis numato, jog maisto reklamoje draudžiama: nurodyti ar užsiminti apie tas maisto savybes, kurių jis neturi, taip pat apie žmogaus ligų gydymo ar profilaktines savybes ir kitas savybes, jeigu tokios informacijos pateikimas neatitinka teisės aktuose nustatytų reikalavimų.

Jeigu maisto produktų reklamoje pastebėjote tekstą, kuris gali suklaidinti ir galimai pažeidžia aukščiau minėtas nuostatas, prašome apie tai informuoti Valstybinę vartotojų teisių apsaugos tarnybą, kartu pateikiant skelbiamos reklamos kopiją. Už Reklamos įstatyme nustatytų reikalavimų nesilaikymą reklaminės veiklos subjektams Valstybinė vartotojų teisių apsaugos tarnyba pagal savo kompetenciją gali skirti nuo 289  iki 8 688 EUR, o esant atsakomybę sunkinančioms aplinkybėms – iki 34 754 EUR baudą.


Vartotojų konsultavimo, asmenų aptarnavimo ir komunikacijos skyrius


Atgal Spausdinimo versija Archyvas

Vartotojų teisių informacinė sistema (VTIS)

 

 

 

 

Naujas būdas lengvai ir be teismo spręsti ginčus dėl ES valstybėse narėse internetu įsigytų prekių ar paslaugų: http://ec.europa.eu/odr  

Pažiūrėkite filmuką ir sužinokite, kaip tai veikia!

    

 

     

         

 
     
Kalendorius
 
Sausis Vasaris Kovas
Balandis Gegužė Birželis
Liepa Rugpjūtis Rugsėjis
Spalis Lapkritis Gruodis
Ankstesni metai    2017      
  

 


 

© Valstybinė vartotojų teisių apsaugos tarnyba                                                                                                                                    
Biudžetinė įstaiga
Vilniaus g. 25, 01402 Vilnius, juridinio asmens kodas 188770044, tel. (8 5) 262 6751, faks. (8 5) 279 1466, el. p. tarnyba@vvtat.lt                                                                                                                                                                                                                               

Duomenys apie Valstybinę vartotojų teisių apsaugos tarnybą kaupiami ir saugomi juridinių asmenų registre.

Sprendimas: Idamas  
naudojama: Smartweb.