English
 
 
 
 
 
 

 

 
Vertikalus
 
Dienos klausimas
peržiūrėti rezultatus
Pasiūlykite savo klausimą

Papildoma apklausa 

Horizontalus
Pranešimai žiniasklaidai
Skirtos sankcijos už rinkoje nustatytus nesaugius produktus

            Valstybinė vartotojų teisių apsaugos tarnyba, išnagrinėjusi Lietuvos Respublikos produktų saugos įstatymo pažeidimo bylas, skyrė sankcijas už Lietuvos rinkoje aptiktus nesaugius produktus. Atliktų bandymų metu produktų saugos reikalavimų neatitiko:

  • UAB „Profisa“ žaislinis malūnsparnis su saldainiais. Bandymo metu nustatytas aukštas produkto rizikos lygis – dėl atsiskiriančių detalių kyla uždusimo, užspringimo, susižalojimo pavojus. Taip pat nustatyta, kad produkto etiketėje pateikta informacija dėl amžiaus grupės yra neteisinga, t. y. produktas netinka vaikams iki 3 metų. Įvertinus tai, kad įmonė pakartotinai per vienerius metus pažeidė Produktų saugos įstatymą, įmonei skirta 1100 eurų bauda.
  • UAB „Ridiva“ įkroviklis Tellos X050. Bandymų metu nustatyta, kad produktas neatitinka standarto reikalavimų – nenurodyta vardinė įkroviklio srovė, nepakankamas įkroviklio elektrinis atsparumas. Atsižvelgiant į tai, produktui nustatytas aukštas rizikos lygis – pavojus žmogaus gyvybei. Už Produktų saugos įstatymo pažeidimą įmonei skirta 400 eurų bauda.

            Nesaugius produktus į rinką teikusios įmonės įpareigotos nedelsiant sustabdyti nesaugių produktų teikimą į rinką, pašalinti juos iš rinkos, įspėti vartotojus bei susigrąžinti iš vartotojų nesaugius produktus.

            Atkreipiame dėmesį, jei įsigijote vieną iš minėtų produktų, raginame kreiptis į nurodytas įmones ir grąžinti nesaugius produktus bei susigrąžinti sumokėtus pinigus. Papildomai pažymime, kad kilus įtarimų, kad įsigytas produktas yra nesaugus, reikėtų nedelsiant kreiptis į Valstybinę vartotojų teisių apsaugos tarnybą, nurodant kur, kada ir koks produktas įsigytas, kokie pavojai pastebėti bei pageidautina pridėti produkto, pakuotės ir ženklinimo nuotraukas.

 

 


Atgal Spausdinimo versija Archyvas

Vartotojų teisių informacinė sistema (VTIS)

 

 

 

 

Naujas būdas lengvai ir be teismo spręsti ginčus dėl ES valstybėse narėse internetu įsigytų prekių ar paslaugų: http://ec.europa.eu/odr  

Pažiūrėkite filmuką ir sužinokite, kaip tai veikia!

    

 

     

         

 
     
Kalendorius
 
Sausis Vasaris Kovas
Balandis Gegužė Birželis
Liepa Rugpjūtis Rugsėjis
Spalis Lapkritis Gruodis
Ankstesni metai    2017      
  

 


 

© Valstybinė vartotojų teisių apsaugos tarnyba                                                                                                                                    
Biudžetinė įstaiga
Vilniaus g. 25, 01402 Vilnius, juridinio asmens kodas 188770044, tel. (8 5) 262 6751, faks. (8 5) 279 1466, el. p. tarnyba@vvtat.lt                                                                                                                                                                                                                               

Duomenys apie Valstybinę vartotojų teisių apsaugos tarnybą kaupiami ir saugomi juridinių asmenų registre.

Sprendimas: Idamas  
naudojama: Smartweb.