en

Atsakingai vaikus į mokyklą ruošiantys tėvai išvengs papildomų išlaidų

Atsakingai vaikus į mokyklą ruošiantys tėvai išvengs papildomų išlaidų

Apie tai, kad artėja nauji mokslo metai, liudija ne tik po vasaros atostogų į gatves sugrįžtantys vaikai, bet ir gausiai mokyklinėmis prekėmis apkrautos parduotuvių lentynos ar tėvams vis aktyviau siūlomi vaikų užimtumo būreliai. Siekdami tinkamai paruošti savo atžalas mokyklai, tėvai skuba pasinaudoti patraukliais pasiūlymais, renkasi mokyklines prekes bei domisi, kaip prasmingai išnaudoti laisvą vaikų laiką, tačiau Valstybinė vartotojų teisių apsaugos tarnyba (toliau – Tarnyba) pataria neskubėti ir mokslo metams ruoštis atsakingai.

 

Ne visos mokyklinės prekės yra grąžinamos

 

Atsispirti patraukliems prekybos centrų pasiūlymams dažnai sudėtinga, tačiau nepamirškite, kad ne visos kokybiškos prekės yra grąžinamos. Mažmeninės prekybos taisyklės numato negrąžinamų prekių sąrašą, į kurį patenka tokios prekės, kaip knygos ir kiti poligrafijos dirbiniai, todėl neskubėkite moksleivio kuprinės pildyti vadovėliais bei pratybomis, kol neįsitikinote, kad jie bus reikalingi pagal kurso programą. Pasvarstyti reikėtų ir perkant kitus poligrafijos dirbinius: sąsiuvinius, žurnalus, natas, žemėlapius, kalendorius ir kt. Į šį sąrašą patenkančios kokybiškos prekės grąžinamos arba keičiamos tik pardavėjui sutikus.

 

O štai kuprinę grąžinti galite, kadangi ši prekė, drauge su portfeliais, mokykliniais krepšiais bei dėklais nepatenka į numatytas išimtis. Pasinaudoti 14 dienų grąžinimo teise taip pat galėsite įsigiję tokias kanceliarijos prekes, kaip rašymo priemonės (žymekliai, pieštukai, tušinukai, kreidelės), modeliavimo pastos, mokiniams skirti dažai bei panašios prekės. Svarbu nepamiršti, kad tinkamos kokybės prekės, kurios nepatenka į negrąžinamų prekių sąrašą, gali būti grąžinamos ir keičiamos per 14 dienų nuo prekės įsigijimo, jeigu jos yra nenaudotos, nepraradusios prekinės išvaizdos bei išsaugojote prekės pirkimo dokumentą.

 

Užimtumo būreliai. Ką reikia žinoti?

 

Vienas esminių reikalavimų prieš sudarant paslaugų teikimo sutartį – išsamios, neklaidinančios ir teisingos informacijos apie paslaugų teikimo sąlygas suteikimas. Neretai tėvai ginčija paslaugų teikėjų reikalavimą apmokėti už būrelį iš anksto, pavyzdžiui, mėnesio pradžioje už einamąjį mėnesį, tačiau toks reikalavimas nėra neteisėtas, jei paslaugų gavėjo prievolė sumokėti paslaugų kainą dar jų pilnai nesuteikus yra numatyta rašytinėje sutartyje. Tiesa, rašytinė paslaugų teikimo sutarties forma nėra privaloma, tad ir praktikoje dažniausiai su paslaugų teikėjais tiek dėl apmokėjimo tvarkos, tiek dėl kitų sąlygų susitariama žodžiu. Visgi, siekiant išvengti nesutarimų ateityje, Tarnyba tėveliams pataria atitinkamus susitarimus fiksuoti raštu.

 

Verta žinoti ir tai, kad net sudarius rašytinę sutartį dėl vienos ar kitos užklasinės veiklos, tėvai bet kada turi teisę ją nutraukti, apmokėdami už faktiškai suteiktas paslaugas ir atlygindami tik tiesiogines paslaugų teikėjo patirtas išlaidas, kurios turi būti pagrįstos konkrečiais įrodymais. Taigi, susitarimas, įpareigojantis naudotis paslaugomis ir mokėti už jas, pavyzdžiui, visus mokslo metus, gali būti nutraukiamas, jūs galite bet kuriuo metu pakeisti nuomonę ir atsisakyti lankyti vieną ar kitą užsiėmimą. Atkreipiame dėmesį, kad paslaugų teikimo sutartyje gali būti numatytos atitinkamos sąlygos arba terminai, per kuriuos vartotojas turi pranešti apie pageidavimą nutraukti sutartį, todėl kiekvienu atveju būtina įvertinti sutartyje numatytas sutarties nutraukimo sąlygas.

 

Linkime sėkmingų ir turiningų mokslo metų!

 

Tarptautinių ir viešųjų ryšių skyrius