en

Patikrinti tarp vaikų vis populiarėjantys suvenyriniai elektrošokai

Patikrinti tarp vaikų vis populiarėjantys suvenyriniai elektrošokai

Atsižvelgdama į tai, kad tarp atostogaujančių vaikų vis labiau populiarėja suvenyriniai elektrošokai, Valstybinė vartotojų teisių apsaugos tarnyba 2017 m. rugpjūčio 16 d. atliko neplaninius patikrinimus Palangoje, J. Basanavičiaus g., minėtomis prekėmis prekiaujančiose prekybos įmonėse.

Klaipėdos apskrities skyriaus specialistai iš viso atliko tris patikrinimus, kurių metu buvo patikrinti 9 tipų suvenyriniai elektrošokai. Patikrinimų metu nustatyta, kad visi patikrinti gaminiai nebuvo paženklinti CE ženklu, todėl jie nėra klasifikuojami kaip žaislai ir jiems netaikomi teisės aktuose numatyti žaislų prekių grupei taikomi reikalavimai. Patikrintų gaminių ženklinimo etiketėse gamintojai yra nurodę įspėjimus dėl naudotojų amžiaus ribojimo, tačiau pardavėjai šios informacijos valstybine kalba ant prekių nepateikia, tuo pažeisdami Prekių ženklinimo ir kainų nurodymo taisyklėse numatytus reikalavimus.

Siekiant įvertinti, ar parduodamos prekės nekelia pavojaus vartotojų sveikatai, Klaipėdos apskrities skyriaus specialistai pardavėjams nurodė pateikti patikrintų prekių įsigijimą bei žaislų saugą patvirtinančius dokumentus. Gavusi šią informaciją Valstybinė vartotojų teisių apsaugos tarnyba spręs dėl galimų poveikio priemonių taikymo.

Tėveliams patariame išlikti budriems ir perkant vaikų mėgstamus daiktus atkreipti dėmesį į naudotojų amžiaus apribojimus.