en

Pavojingus žaislus Lietuvoje platinusioms įmonėms pritaikytos poveikio priemonės

Pavojingus žaislus Lietuvoje platinusioms įmonėms pritaikytos poveikio priemonės

 

Vykdydama ne maisto produktų rinkos priežiūrą Valstybinė vartotojų teisių apsaugos tarnyba (toliau – Tarnyba) nustatė, kad UAB „Profisa“ ir UAB „Rimi Lietuva“ teikė į Lietuvos rinką nesaugius ir tinkamai nepaženklintus žaislus.

 

Tarnybos Šiaulių regiono rinkos priežiūros skyrius patikrinimų Šiauliuose ir Panevėžyje metu bandymams atrinko žaislą–barškutį „Easter Chick Rattle“ bei žaislą „Traktorius su saldainiais“. Žaislai buvo pagaminti Kinijoje, skirti jaunesniems kaip 3 metų vaikams, o žaislus į Lietuvą importavo UAB „Profisa“.

 

Bandymų metu žaislai neatitiko reikalavimų žaislų mechaninėms bei fizikinėms savybėms. Barškutis neatitiko geometrinės žaislo formos ir dydžio, taip pat bandymų metu atsiskyrė šio žaislo detalės, kurias vaikas gali praryti ir užspringti. Žaislo „Traktorius su saldainiais“ bandymo metu taip pat atsiskyrė smulkios žaislo detalės, be to, nustatyta, kad šis žaislas turi įbrėžti bei sužeisti galinčių briaunų, o ant žaislo nenurodytas gamintojo pavadinimas bei adresas. Žaislams nustatyta rimta rizika. Įvertinus tyrimo metu nustatytas aplinkybes, už Produktų saugos įstatymo nuostatų pažeidimus UAB „Profisa“ skirta 796 eurų bauda.

 

Tarnybos Klaipėdos regiono rinkos priežiūros skyrius atliko patikrinimą UAB „Rimi Lietuva“ prekybos centre, kur bandymams atrinko jaunesniems kaip 3 metų vaikams skirtą žaislą–barškutį „Baby Toys“ (gamintojas – Kinija). Bandymų metu buvo nustatyti žaislo saugos reikalavimų pažeidimai, t. y. žaislas neatitiko geometrinės formos ir dydžio – išsikišusios žaislo dalys kėlė pavojų susižeisti, susižaloti akis ar nusibrozdinti. Žaislui nustatyta vidutinė rizika. Įvertinus tyrimo metu nustatytas aplinkybes (į rinką pateiktų gaminių kiekį bei pažeidimo mastą) ir tai, kad tyrimo metu įmonė bendradarbiavo, už Produktų saugos įstatymo pažeidimą UAB „Rimi Lietuva“ skirta 770 eurų bauda.

 

Abi įmonės įpareigotos nedelsiant sustabdyti nesaugių žaislų teikimą į rinką, pašalinti juos iš rinkos, įspėti vartotojus bei susigrąžinti iš vartotojų nesaugius produktus.

 

Tarnybos nutarimas per 20 kalendorinių dienų nuo nutarimo priėmimo dienos gali būti apskųstas teismui Administracinių bylų teisenos įstatymo nustatyta tvarka.

 

Kilo įtarimų, kad produktas gali būti nesaugus? Kreipkitės į Tarnybą nurodydami kur, kada ir kokį produktą įsigijote, kokius pavojus pastebėjote bei, pageidautina, pridėkite produkto, pakuotės ir ženklinimo nuotraukas.

 

Tarptautinių ir viešųjų ryšių skyrius