en

Platintojui skirta bauda už pavojingos sudėties klijus

Platintojui skirta bauda už pavojingos sudėties klijus

Sveikatai pavojingus klijus į Lietuvos rinką tiekusiai UAB „Despina“ skirta bauda – bendrovės platinti klijai savo sudėtyje turėjo draudžiamą cheminių medžiagų kiekį ir kėlė pavojų apsinuodyti.

 

Patikrinimų metu skirtingose Tauragės ir Kauno parduotuvėse Valstybinės vartotojų teisių apsaugos tarnybos (VVTAT) specialistai bandymams atrinko trijų rūšių klijus: „Rezinovyj“, „Super Cement“ ir „Super Uniwersalny Globus“. Atlikus bandymus nustatyta, kad klijuose yra draudžiamų ribojamų medžiagų, kurių koncentracija viršyja maksimalias leidžiamas normas.

 

Klijų „Super Cement“ ir „Rezinovyj“ sudėtyje nustatytas per dielis kiekis tolueno, o klijų „Super Uniwersalny Globus“ sudėtyje nustatytas didesnis, nei leidžiama, chloroformo kiekis. Visų trijų produktų ženklinimas neatitiko keliamų reikalavimų.

 

Įvertinus tyrimo metu nustatytas aplinkybes, už Produktų saugos įstatymo pažeidimą UAB „Despina“ skirta 1325 eurų bauda. Apie bendrovei taikytas rinkos ribojimo priemones išsamiau skaitykite čia.

 

Vartotojus, įsigijusius minėtų produktų, raginame kreiptis į pardavėją, grąžinti nesaugų produktą ir susigrąžinti sumokėtus pinigus.

 

VVTAT nutarimas per vieną mėnesį nuo nutarimo įteikimo ekonominės veiklos vykdytojui dienos gali būti apskųstas teismui Administracinių bylų teisenos įstatymo nustatyta tvarka.

 

Tarptautinių ir viešųjų ryšių skyrius