en

Sporto klubo paslaugų teikimo sutartyje nustatyta nesąžiningų sąlygų

Sporto klubo paslaugų teikimo sutartyje nustatyta nesąžiningų sąlygų

Asociatyvi nuotrauka

 

Valstybinė vartotojų teisių apsaugos tarnyba (VVTAT) nesąžiningų sutarčių sąlygų požiūriu įvertino paslaugos teikėjo UAB „Alfata“ sporto ir kitų paslaugų teikimo sutartį.

 

VVTAT komisijai išnagrinėjus minėtos paslaugų teikimo sutarties sąlygas nesąžiningų sąlygų taikymo požiūriu, 2020 m. spalio 6 d. priimtas nutarimas Nr. 10E-2200, kuriuo nustatyta, kad tam tikros minimos sutarties sąlygos atitinka Civilinio kodekso 6.228(4) straipsnyje nustatytų vartojimo sutarčių nesąžiningų sąlygų nustatymo kriterijų.

 

Dalis sutartyje numatytų sąlygų iš esmės pažeidė šalių teisių ir pareigų pusiausvyrą vartotojo nenaudai, nustatė neproporcingai didelę vartotojo civilinę atsakomybę už sutarties neįvykdymą ar netinkamą įvykdymą bei panaikino arba apribojo paslaugų teikėjo civilinę atsakomybę už žalą, padarytą dėl gyvybės atėmimo ar vartotojo sveikatos sužalojimo.

 

VVTAT informuoja, kad vartotojai, patyrę žalą dėl sutarties sąlygų, kurios aukščiau minimu nutarimu buvo pripažintos nesąžiningomis, dėl patirtos žalos atlyginimo turi teisę kreiptis į VVTAT Vartotojų teisių apsaugos įstatyme nustatyta tvarka arba kreiptis į bendrosios kompetencijos teismą.