en

Uždrausta į rinką teikti pavojingą žaislą – karietą

Uždrausta į rinką teikti pavojingą žaislą –  karietą

Uždrausta į Lietuvos rinką teikti pavojingą žaislą –  karietą „Flash Carriage“ su arkliuku (art. NO. HD928 nurodytas ant žaislo pakuotės, Item. No. HD928B nurodytas ženklinimo etiketėje ir įsigijimo dokumente) brūkšninis kodas 9402018108692

 

Trumpas produkto aprašymas: Žaislas – karieta „Flash Carriage“ su arkliuku (art. NO. HD928 nurodytas ant žaislo pakuotės, Item. No. HD928B nurodytas ženklinimo etiketėje ir įsigijimo dokumente, brūkšninis kodas 9402018108692) pagamintas iš standžiojo plastiko. Žaislą sudaro: spalvinga (rausvos, violetinės, žydros) karieta su keturiais ratukais, besisukančia detale su dviem ratukais ir baltos spalvos arkliukas. Karieta papuošta užrašais, gėlytėmis, o viduje, už skaidraus plastiko langų, lemputėmis. Metalinės tvirtinimo detalės – varžteliai. Baterijų dėžutė su trimis maitinimo AA 1,5 V tipo baterijomis. Įjungus mygtuką, arkliukas šuoliuoja, karieta važiuoja, skleidžią garsą ir mirksi spalvingos lemputės. Žaislo masė – 183 g, matmenys – (290 x 130 x 160) mm.

 

Žaislas – karieta „Flash Carriage“ su arkliuku (art. NO. HD928 nurodytas ant žaislo pakuotės, Item. No. HD928B nurodytas ženklinimo etiketėje ir įsigijimo dokumente, brūkšninis kodas 9402018108692) – pavojingas jaunesniems kaip 3 metų amžiaus vaikams, t. y. Žaislo mechaninės ir fizikinės savybės neatitinka žaislų saugos darniojo standarto LST EN 71-1:2014+A1:2018 5.1 b) punkto reikalavimų – esant 20 N tempimo jėgai, atsiskyrė arkliuko kanopos; esant 34 N tempimo jėgai, atsiskyrė balnas; esant 40 N tempimo jėgai, atsiskyrė karietos ratai; esant 60 N tempimo jėgai, atsiskyrė besisukanti detalė. Esant 40 N ir 80 N tempimo jėgai, atsiskyrė sugriebiamos detalės (karietos papuošimai – gėlytės). Metimo poveikio įvertinimo metu atsiskyrė karietos ratų papuošimai – gėlytės. Gniuždymo poveikio įvertinimo metu įtrūko karietos skaidraus plastiko langas. Tempimo bandymo metu atsiskyrusios žaislo dalys  arkliuko kanopos, balnas ir karietos papuošimai gėlytės ir metimo bandymo metu atsiskyrę ratų papuošimai (gėlytės) visiškai telpa į smulkių detalių cilindrą. Į rinką pateiktas žaislas neatitinka esminių saugos reikalavimų per jo numatomą ir logiškai pagrįstą naudojimo laikotarpį; žaislas kelia pavojų naudotojų ar trečiųjų asmenų saugai arba sveikatai, kai jis naudojamas pagal paskirtį arba kitu numanomu būdu atsižvelgiant į įprastą vaikų elgseną. Žaislai ir jų dalys neturi kelti rizikos uždusti dėl viršutinių (burnos ir nosies ertmės) kvėpavimo takų užblokavimo iš vidaus ir išorės. Aiškiai vaikams iki 3 metų naudoti skirti žaislai, jų sudedamosios dalys ir nuo žaislų nuimamos dalys turi būti tokių matmenų, kad jų nebūtų įmanoma praryti arba jos negalėtų patekti į kvėpavimo takus. Įvertinus riziką pagal RAPEX gairių metodiką, nustatyta rimta rizika.

 

Vadovaudamasis Lietuvos Respublikos Produktų saugos įstatymo 13, 15 ir 16 str., Valstybinės vartotojų teisių apsaugos tarnybos Klaipėdos regiono rinkos priežiūros skyrius 2020-09-22 sprendimu Nr. 1VB - 82 uždraudė UAB „Inavi & Co“ Lithuania“ tiekti į rinką šį pavojingą gaminį, įpareigojo pašalinti jį iš rinkos ir saugiai sunaikinti, laikantis atliekų tvarkymą reguliuojančių teisės aktų reikalavimų. Taip pat įspėti vartotojus apie riziką, susijusią su pavojingu gaminiu ir teikti informaciją dėl tolimesnių veiksmų eigos.