en

Uždrausta teikti į Lietuvos rinką pavojingą žaislą – barškutį 

Uždrausta teikti į Lietuvos rinką pavojingą žaislą – barškutį 

Uždrausta teikti į Lietuvos rinką pavojingą žaislą – barškutį (meškiukiai), prekės brūkšninis kodas 6906130245615.

 

Trumpas produkto aprašymas: žaislas – barškutis (meškiukiai), prekės brūkšninis kodas 6906130245615 – įvairių spalvų standžiojo plastiko barškutis, skirtas pririšti skersai lopšio, lovelės arba gulimojo vežimėlio. Barškutį sudaro suverti ant gumos skirtingų spalvų (geltonos, violetinės, žalsvos) trys meškučiai su tarškančiu elementu viduje ir tarp jų keturiais ratukais. Barškučio galuose – žalsvos spalvos įtvirtinimo žiedai. Žaislas skirtas kūdikiams. Žaislo masė – 83 g, žaislo matmenys – 360 x 80 x 35 mm. Vienoje iš ženklinimo etikečių lietuvių kalba nurodyta informacija: „Žaislas. Kodas: žiūrėti ant žaislo ar pakuotės. Gamintojas: Bensco Trading LTD, Kinija. Importuotojas: UAB „Eveltita“, Pramonės 16, Kaunas. SKIRTAS NAUJAGIMIAMS NUO 0 MĖNESIO AMŽIAUS“ ir kitoje ženklinimo etiketėje nurodyta „DĖMESIO! Kad vaikas nesusižeistų įsipainiojęs į šį žaislą, nuimkite jį kai vaikas ropomis bando pakilti ant rankų ir kojų“.

 

Žaislas – barškutis (meškiukiai), prekės brūkšninis kodas 6906130245615, yra pavojingas, t. y. žaislas neatitinka standarto LST EN 71-l:2014+Al:2018 Žaislų sauga. 1 dalis. Mechaninės ir fizikinės savybės 5.1.b) punkto reikalavimų:  tempimo bandymo metu atsiskyrė barškučio tvirtinimo žiedai. Žaislo  ratukai telpa į smulkių detalių cilindrą. Žaislas naudojamas pagal paskirtį ar numanomu būdu, atsižvelgiant į įprastą vaikų elgesį, gali kelti pavojų naudotojų ar trečiųjų asmenų saugai ir sveikatai. Žaislas – barškutis (meškiukiai) pavojingas ypač pažeidžiamai vartotojų grupei – kūdikiams (atitrūkusią detalę vaikas gali įsidėti į burną ir ja užspringti).

 

Vadovaudamasis Lietuvos Respublikos produktų saugos įstatymo 13, 15 ir 16 straipsniais, Valstybinės vartotojų teisių apsaugos tarnybos Kauno regiono rinkos priežiūros skyrius 2019-09-10 sprendimu Nr. 1MS-8  uždraudė  UAB „Eveltita“ tiekti į rinką šį pavojingą gaminį, įpareigojo pašalinti jį iš rinkos, įspėti vartotojus apie riziką, susijusią su pavojingu gaminiu, bei teikti informaciją dėl tolimesnių veiksmų eigos.