en

Uždrausta teikti į Lietuvos rinką pavojingą žaislą – gulbę

Uždrausta teikti į Lietuvos rinką pavojingą žaislą – gulbę

 

Uždrausta teikti į Lietuvos rinką pavojingą žaislą – gulbę „Toys“ su virvele , No. 2092.

 

Trumpas produkto aprašymas: plastmasinis žaislas pagamintas iš geltonos spalvos standaus neskaidraus plastiko. Tai gulbė su salotinės spalvos snapu, kuodeliu-karūna ir ažūriniais sparnais, ant nugaros skaidraus plastiko rožinės spalvos karuselė su propeleriu-ratu ir putplasčio rutuliukais viduje. Patraukus savaime įsitraukiančią su kieto plastiko detale virvelę, ratukai sukasi taip pat sukasi žiežirbuojant propeleris, skraido plastikiniame rate esantys rutuliukai. Ratukų, propelerio ašys ir tvirtinimo detalė (varžtelis) – metalinės. Žaislo pakuotė paženklinta etikete su informacija lietuvių kalba: „Plastikinis žaislas Yra smulkių detalių. Kilmės šalis: Kinija. Gamintojas: Poly technologies, INC, Importuotojas: UAB „Nersama”, Pramonės pr. 16-14 salė, Kaunas tel. +370 600 25671 El. paštas: nersamazaisliukai@gmail.com“.

 

Žaislas  gulbė „Toys“ su virvele , No. 2092 yra pavojingas, bandymo metu nustatyta, kad žaislo mechaninės ir fizinės savybės neatitinka žaislų saugos darniojo standarto LST EN 71-1:2015 „Žaislų sauga. 1 dalis. Mechaninės ir fizikinės savybės“ 5.1 b) punkto reikalavimų, t. y. tempimo bandymo (8.4.2.1 p.) metu atsiskyrę mažas ratukas, lipdukai su plastikine plėvele ir pasiekiami putplasčių ratukai telpa į smulkių detalių cilindrą, 4.8 a) punkto reikalavimų t. y. tempimo bandymo metu atsidengęs smaigalys (karuselės propelerio viela) yra aštrus, bandiklio indikacijos lemputė užsidega, 5.4 a) punkto reikalavimų t. y. faktiškai nustatyta, kad įsitraukiančios virvelės skerspjūvio vertė 0.9 ±0.1 mm (turi būti 1,5 mm arba didesnė). Žaislas naudojamas pagal paskirtį ar numanomu būdu, atsižvelgiant į įprastą vaikų elgesį, gali kelti pavojų naudotojų ar trečiųjų asmenų saugai ir sveikatai. Nustatyta rizika – rimta.

 

Vadovaudamasis Lietuvos Respublikos produktų saugos įstatymo 14, 16, 17 str., Valstybinės vartotojų teisių apsaugos tarnybos Klaipėdos regiono rinkos priežiūros skyrius 2019-02-19 sprendimu Nr. 1RR-19 uždraudė UAB „Nersama“ tiekti į rinką šį pavojingą gaminį, įpareigojo pašalinti jį iš rinkos, įspėti vartotojus apie riziką susijusią su pavojingu gaminiu bei teikti informaciją dėl tolimesnių veiksmų eigos.