Apgavysčių prevencijos savaitė 2020
Valstybinė vartotojų teisių apsaugos tarnyba (toliau – VVTAT) kartu su Europos vartotojų centru Lietuvoje (toliau – EVC) š. m. balandžio 6–10 d. skelbia Apgavysčių internete prevencijos savaitę #NeapsigaukInternete. Švietimo kampanija siekiama atkreipti visuomenės dėmesį į šiuo sudėtingu laikotarpiu, visame pasaulyje susiduriant su COVID-19 infekcija, internete sparčiai plintančius pavojus ir apgavystes.
Siekdami pasipelnyti iš susiklosčiusios situacijos, nesąžiningi pardavėjai naudojasi vartotojų pažeidžiamumu vykdydami apgaulingą ir profesinio atidumo normų neatitinkančią veiklą – vartotojams žadama pagydyti ar apsaugoti nuo COVID-19 infekcijos, stebuklingas gydomasis poveikis žadamas apsauginių kaukių, dezinfekcinių priemonių, pirštinių ir kitų būtiniausių prekių reklamose, prekiaujama nelegaliomis prekėmis, prekės nepristatomos ir kt.
Apie iniciatyvą
Apgavysčių prevencijos inciatyva – tai kasmet Tarptautinio vartotojų apsaugos ir gynimo tinklo (angl. ICPEN) organizuojamų švietimo bei informavimo kampanijų ciklas, kuriame dalyvauja vartotojų teisių apsaugos institucijos iš beveik 40 valstybių.
Planuojamos veiklos
Švietimo kampanijos metu VVTAT ir EVC dalinsis praktiniais patarimais, viešins aktualią informaciją vartotojams ir verslininkams, pristatys gaires tinkamam reklaminių teiginių formulavimui ir atsakys į dažniausiai užduodamus vartotojų klausimus. Visą aktualią informaciją kviečiame sekti šioje skiltyje, taip pat VVTAT Facebook paskyroje.
Kviečiame prie šios kampanijos prisidėti ir kitas institucijas bei pasidalinti vartotojams aktualia informacija VVTAT paskyroje.
Žinokite, kur perkate ir pirkite saugiai!
Naudinga informacija:
-
Nesąžiningi pardavėjai internete: kaip atpažinti?
-
Koronavirusas: apgaulingos reklamos ir pranešimai internete
-
Vartotojo teisės perkant socialiniuose tinkluose
-
Phishing. Kaip apsaugoti savo duomenis?
-
Ką daryti negavus prekių, pirktų internetu?
-
Kaip saugiai apsipirkti internetu?
-
Greito uždarbio spąstai internete
-
Kaip sumažinti SPAM kiekį?
-
Kaip saugoti savo duomenis internete?
-
Daugėja falsifikuotų diagnostinių priemonių, vaistų ir vakcinų
-
VVKT įspėja: internetu vaistus, kurie neva gali išgydyti COVID-19 sukeltą infekciją, pardavinėja sukčiai