*skip_to_content*
en

Pasibaigus karantinui – pasiūlymai dėl vėlesnės renginių datos

Pasibaigus karantinui – pasiūlymai dėl vėlesnės renginių datos

Valstybinė vartotojų teisių apsaugos tarnyba (VVTAT) atkreipia dėmesį, kad š. m. birželio 16 d. 24.00 val. šalyje atšaukus karantiną, renginių organizatoriai turi teisę per 30 dienų pasiūlyti vartotojams vėlesnę atšaukto renginio datą.

 

Dėl karantino metu nustatyto draudimo neįvykus renginiui, paslaugų teikėjas per 30 dienų nuo karantino panaikinimo turi teisę nustatyti vėlesnę renginio datą. Renginys turi įvykti ne vėliau kaip per 12 mėnesių nuo karantino panaikinimo. Pakeitus renginio datą, paslaugų teikėjas neturi teisės reikalauti iš vartotojo jokių papildomų mokesčių.

 

Tuo atveju, jei vartotojas nesutinka su vėlesne renginio data, jis turi ne vėliau kaip per 60 dienų nuo pranešimo apie vėlesnę renginio datą pranešti apie savo nesutikimą. Tokiu atveju paslaugų teikėjas privalo ne vėliau kaip per 30 dienų nuo gauto pranešimo suteikti vartotojui kuponą, kurio vertė negali būti mažesnė nei už bilietą sumokėta suma. Kuponu vartotojas gali apmokėti bilietų į būsimus to paties paslaugų teikėjo organizuojamus renginius kainą arba jos dalį. Nepasinaudojus kuponu per 12 mėnesių, vartotojas turi teisę per 14 dienų nuo kupono galiojimo pabaigos susigrąžinti kupono vertę pinigais.

 

Paslaugų teikėjui nesuteikus kupono, pinigai už bilietą turi būti grąžinti per 14 dienų nuo nustatytos vėlesnės renginio datos. Jei vėlesnė renginio data nenustatoma, pinigai turi būti grąžinti ne vėliau kaip per 14 dienų + 30 dienų nuo karantino panaikinimo.

 

Kompensavimo vartotojams už neįvykusius renginius schema

 

Primename, kad minėtos nuostatos taikomos renginių organizavimo sutartims, kurios buvo sudarytos iki šių metų kovo 15 d. įskaitytinai, ir kai renginys turėjo įvykti karantino draudimų laikotarpiu arba praėjus 3 mėnesiams po karantino panaikinimo. Minėtos nuostatos netaikomos vartojimo sutartims, sudarytoms dėl renginių organizavimo paslaugų, kurios yra nutrauktos iki įstatymo įsigaliojimo, t.y. iki šių metų gegužės 13 d.

 

Tarptautinių ir viešųjų ryšių skyrius

Įstatymų naujovės