*skip_to_content*
en

Tikrintos vartotojų apgaulės tarptautinėse internetinėse platformose

Tikrintos vartotojų apgaulės tarptautinėse internetinėse platformose

Šių metų gegužės mėnesį 27 už vartotojų teisių apsaugą atsakingos Europos Sąjungos (toliau – ES) institucijos tikrino tarptautinėse internetinėse platformose vartotojams teikiamą informaciją apie su COVID-19 susijusių prekių pardavimą.

 

Dar kovo mėnesį Europos Komisija visų ES valstybių narių vartotojų teisių apsaugos institucijų, vienijamų vartotojų apsaugos bendradarbiavimo tinklo, vardu kreipėsi į didžiausias tarptautines internetines platformas, atkreipdama dėmesį į klaidinantį ir apgaulingą skleidžiamą turinį internetinėje erdvėje, siūlant vartotojams įsigyti su COVID-19 virusu susijusias prekes – apsaugines kaukes, respiratorius, dezinfekcines priemones, testus ir pan. Platformos informavo dedančios pastangas siekiant tikrinti ir šalinti nesąžiningą turinį vartotojų atžvilgiu, o taip pat išreiškė norą bendradarbiauti, kad kuo mažiau vartotojų nukentėtų nuo apgaulių internete. Kai kurios platformos vėliau informavo apie didelį kiekį pašalintų reklaminių pranešimų, kurie galimai buvo susiję su vartotojų teisių pažeidimais.

 

Vartotojų apsaugos institucijų atlikta interneto tikrinimo kampanija parodė, kad apgaulių ir klaidinančių teiginių internetinėje erdvėje gerokai sumažėjo, tačiau nesąžiningi pardavėjai vis dar randa būdų pasinaudoti vartotojų pažeidžiamumu šiuo pandemijos laikotarpiu, siūlydami įsigyti nuo COVID-19 gydančias ar stebuklingai apsaugančias prekes.

 

Daugiau informacijos apie Europos Komisijos organizuotą interneto tikrinimo kampaniją:  https://ec.europa.eu/commission/presscorner/detail/en/ip_20_938

Įstatymų naujovės