*skip_to_content*
en

VVTAT įspėja dėl melagingos reklamos internete

VVTAT įspėja dėl melagingos reklamos internete

Reaguodama į apgaulingus pranešimus bei reklamą internete, Valstybinė vartotojų teisių apsaugos tarnyba (toliau – VVTAT) įspėja vartotojus ir verslininkus dėl dažniausių pastaruoju metu naudojamų melagingų reklaminių teiginių ir netikrų produktų.

 

Plintant COVID-19 (koronaviruso) infekcijai internete padaugėjo melagingų pranešimų, kuriuose siūloma įsigyti produktus, tariamai galinčius išgydyti ar apsaugoti nuo viruso. Melagingi teiginiai apima daugelį šiuo metu ypač aktualių produktų, tokių kaip medicininės kaukės, įvairios dezinfekavimo priemonės ir kt. Siekdami pasipelnyti, nesąžiningi prekybininkai naudojasi esama situacija.

 

VVTAT ragina būti budriems ir primena, kad už Reklamos įstatymo pažeidimus ir nesąžiningą komercinę veiklą gali būti taikomos atitinkamos sankcijos.

 

Pažymėtina, kad spręsdama šią problemą, Europos Komisija ir Bendradarbiavimo vartotojų apsaugos srityje tinklas (CPC) jau pradėjo bendrus veiksmus, siekdami rasti būdus kovoti su tokia praktika ir užtikrinti, kad vartotojai nebūtų apgauti, tuo pačiu didinant vartotojų informuotumą.

 

Atmintinė vartotojams

 

Atmintinė verslininkams

 

Tarptautinių ir viešųjų ryšių skyrius

Įstatymų naujovės