*skip_to_content*
en

VVTAT praneša apie piktnaudžiavimą dezinfekcinėmis ir apsauginėmis priemonėmis

VVTAT praneša apie piktnaudžiavimą dezinfekcinėmis ir apsauginėmis priemonėmis

Siekdama užtikrinti tinkamą vartotojų  interesų apsaugą šiuo sudėtingu laikotarpiu, Valstybinė vartotojų teisių apsaugos tarnyba (toliau – VVTAT) stebi būtiniausių prekių rinką ir ypač didelį dėmesį skiria prekybai dezinfekcinėmis ir apsauginėmis priemonėmis.

 

Nuo karantino paskelbimo pradžios VVTAT sulaukė daugiau nei 200 pranešimų dėl galimai reikalavimų neatitinkančių dezinfekcinių priemonių ir apsauginių kaukių. Dažniausiai prekybininkų piktnaudžiavimas susijęs su klaidinančiais teiginiais, priskiriant prekėms nebūdingas savybes, nepagrįstai didelėmis tokių prekių kainomis, taip pat ženklinimo pažeidimais. Visais atvejais VVTAT tikrina pateiktą informaciją ir imasi veiksmų pažeidimams pašalinti. Tam tikrais atvejais VVTAT pakako kreiptis dėl ženklinimo ar vartotojams pateikiamos informacijos trūkumų pašalinimo, 43 atvejais pradėti patikrinimai.

 

Ypač dažnai pažeidimai pastebimi Facebook socialiniame tinkle. Netikrose paskyrose vartotojams siūloma įsigyti „stebuklingą“ poveikį žadančių priemonių nuo COVID-19 – dezinfekcinių skysčių, apsauginių kaukių, testų ir net vaistų šiam virusui pagydyti. Dažniausiai tai fiziniai asmenys, kurie tinkamai neįvertina gaminio paskirties ir prekiauja tokiomis prekėmis siekdami pasipelnyti. Vėliau nustatyti tokius pardavėjus sudėtinga, o didžioji dalis paskyrų greitai tampa nebeaktyvios. VVTAT kaskart bando susisiekti su asmenimis bei įspėja dėl teisės aktus pažeidžiančios veiklos, kurią būtina nutraukti.  

 

VVTAT įspėjo bendroves, kurios prekiavo ne dezinfekcinėmis priemonėmis, tačiau jų pavadinimuose naudojo skiemenį „DEZ“ („DEZ-IN“, „DEZ-80“ ir pan.), taip pat VVTAT kreipėsi į draudžiamą dezinfekcinių skysčių išpilstymo veiklą vykdančius pardavėjus.

 

Registruotų dezinfekantų gamintojai pranešė apie prekybą galimais falsifikatais, todėl VVTAT pataria atidžiai rinktis šias priemones ir prieš perkant patikrinti interneto svetainėje https://biocidai.nvsc.lt/, ar perkamas dezinfekantas yra autorizuotas.

 

Pastebėjusius reikalavimų neatitinkančias dezinfekcines ar apsaugines priemones, raginame apie tai pranešti el. p. tarnyba@vvtat.lt kartu pateikiant kuo daugiau Jums žinomos informacijos, t. y. produkto ženklinimo, pakuotės, aprašymo ar interneto svetainės nuotraukas.

 

Tarptautinių ir viešųjų ryšių skyrius

Įstatymų naujovės