en

Į rinką nesaugius vaikiškus drabužėlius teikusiai MB „Matata“ skirta sankcija

Į rinką nesaugius vaikiškus drabužėlius teikusiai MB „Matata“ skirta sankcija

Valstybinė vartotojų teisių apsaugos tarnyba (VVTAT) išnagrinėjo bylą dėl MB „Matata“ į rinką teiktų pavojų vaikams keliančių drabužėlių.

 

VVTAT Kauno regiono rinkos priežiūros skyrius patikrinimo metu MB „Matata“ nustatė 3 pavojingus vaikiškus drabužius. Du iš jų – lietpaltis mergaitėms su gobtuvu „Bembi“ ir demisezoninė striukė berniukams „Super Hero“ - neatitiko saugos reikalavimų dėl gobtuvuose panaudotos funkcinės elastinės virvelės su ilgio reguliatoriais. Mažiems vaikams skirtuose drabužiuose neturi būti įveriamų ar funkcinių virvelių, kurios būtų galvos, kaklo ar viršutinėje krūtinės ląstos srityje dėl kylančio pavojaus virveles gali sužeisti veidą, ypač akis. Per ilgos virvelės taip pat gali suformuoti kilpą bei vaikui aktyviai judant, sukelti pavojų gyvybei.

 

 

Demisezoninė striukė mergaitėms „Star“ yra nesaugi dėl gobtuve ir juosmens srityje panaudotų įveriamų funkcinių tekstilinių virvelių laisvais galais, kurie surišti mazgu ir nesutvirtinti. Saugos reikalavimuose nurodyta, jog virvelių, surišamų diržų ar juostų laisvieji galai neturi būti su mazgais ar trimačiais puošmenimis ir turi būti sutvirtinti.

 

Įvertinus nustatytas aplinkybes, už Produktų saugos įstatymo pažeidimą MB „Matata“ skirta 300 eurų bauda. Taikydama sankcijas VVTAT komisija atsižvelgė į pažeidimų pobūdį bei mastą (produktų grupę, rizikos lygį, tiektų rinkai produktų kiekį).

 

Vartotojus, įsigijusius šiuos gaminius, raginame kreiptis į pardavėją, grąžinti įsigytą prekę ir susigrąžinti sumokėtus pinigus.

 

VVTAT nutarimas per vieną mėnesį nuo nutarimo įteikimo ekonominės veiklos vykdytojui dienos gali būti apskųstas teismui Administracinių bylų teisenos įstatymo nustatyta tvarka.