en

IĮ „Modelis“ tarpininkavimo paslaugų sutartyje nustatyta nesąžiningų sąlygų

IĮ „Modelis“ tarpininkavimo paslaugų sutartyje nustatyta nesąžiningų sąlygų

Valstybinė vartotojų teisių apsaugos tarnyba (VVTAT) nesąžiningų sutarčių sąlygų požiūriu įvertino IĮ „Modelis“ tarpininkavimo paslaugų sutartį.

 

VVTAT komisija išnagrinėjo IĮ „Modelis“ tarpininkavimo paslaugų sutarties sąlygas nesąžiningų sąlygų taikymo požiūriu ir 2020 m. rugsėjo 4 d. priėmė nutarimą Nr. 10E-1912, kuriuo nustatė, kad tam tikros minimos sutarties sąlygos atitinka Civilinio kodekso 6.228(4) straipsnyje nustatytų vartojimo sutarčių nesąžiningų sąlygų nustatymo kriterijų.

 

Dalis sutartyje numatytų sąlygų pažeidė sutarties šalių teisių ir pareigų pusiausvyrą bei vartotojo teises bei interesus ir nustatė neproporcingai didelę vartotojo civilinę atsakomybę už sutarties neįvykdymą ar netinkamą įvykdymą.

 

VVTAT informuoja, kad vartotojai, patyrę žalą dėl sutarties sąlygų, kurios aukščiau minimu nutarimu buvo pripažintos nesąžiningomis, dėl patirtos žalos atlyginimo turi teisę kreiptis į VVTAT Vartotojų teisių apsaugos įstatyme nustatyta tvarka arba kreiptis į bendrosios kompetencijos teismą.