en

Kokybiški batai – išimtis ar taisyklė?

Kokybiški batai – išimtis ar taisyklė?

Būtent į šį klausimą bandė atsakyti šiandien baigiamojoje diskusijoje, apibendrinusioje daugiau nei pusę metų trukusį Valstybinės vartotojų teisių apsaugos tarnybos (toliau – Tarnyba) ir avalynės prekybininkų dialogą, susirinkę vartotojų teisių gynėjai ir verslininkai.  

 

Susitikimų ciklas inicijuotas reaguojant į kasmet Tarnyboje gaunamus vartotojų prašymus dėl avalynės kokybės, kurie sudaro apie 40 proc. vartojimo prekių srityje išnagrinėjamų vartotojų ir verslininkų ginčų. Vis didėjantis besikreipiančių vartotojų skaičius rodo, kad verslininkai nepakankamai gerai išnaudoja galimybes kilusius ginčus spręsti taikiai, o vartotojai dėl savo interesų gynimo priversti kreiptis į vartotojų teisių gynėjus.

 

Teikdama prioritetą konsultacijoms bei metodinei pagalbai, Tarnyba organizavo susitikimus su 9 avalyne prekiaujančiomis įmonėmis, pristatė dažniausias vartotojų nusiskundimų dėl avalynės priežastis, priminė pagrindines verslininkų pareigas, akcentavo poreikį stiprinti bendravimo su vartotojais kultūrą, ragino ieškoti tinkamiausių būdų taikiam ginčų sprendimui bei skatino verslininkų savireguliaciją.

 

Baigiamojoje diskusijoje avalyne prekiaujančių įmonių atstovai ir Tarnybos specialistai dar kartą pasidalino vartojimo ginčų sprendimo problematika, aptarė tolesnes vartojimo ginčų nagrinėjimo perspektyvas, poreikį stiprinti šiuo metu bendrovių taikomus savireguliacijos mechanizmus, siekiant, kad kuo daugiau ginčų būtų išspręsta pardavimo vietoje. Apibendrindama svarbiausias susitikimų metu išsakytas įžvalgas, Tarnyba parengė ir verslininkams pristatė vartojimo ginčų dėl avalynės sprendimo gaires, kuriomis rekomenduoja vadovautis sprendžiant ginčus su vartotojais.

 

Tikimasi, kad prasmingai užbaigtas susitikimų ciklas paskatins sąmoningą ir pagarbų verslininkų požiūrį tiek į savo klientą, tiek į siūlomą produktą, o vartotojams teks kuo rečiau kreiptis pagalbos į vartotojų teises ginančias institucijas.

 

Tarptautinių ir viešųjų ryšių skyrius