en

Maisto papildų reklama galėjo klaidinti vartotojus

Maisto papildų reklama galėjo klaidinti vartotojus

Valstybinė vartotojų teisių apsaugos tarnyba (VVTAT) įvertino UAB „Natural Pharmaceuticals“, UAB „Profesionalas“ ir UAB „Signumus“ platinamų maisto papildų reklamą.

 

Nustatyta, kad UAB „Natural Pharmaceuticals“ platinamo maisto papildo „FlexiMed“ reklamoje naudoti draudžiami sveikatingumo teiginiai – „palaiko sveiką sąnarį ir maitina sąnarių kremzles“, „Sveika sąnarių kremzlė leidžia ilgiau išlikti aktyviems“ – kuriais užsimenama apie žmogaus ligų gydymo ir profilaktines savybes. Tokie reklaminiai teiginiai galėjo nepagrįstai sudaryti įspūdį, kad maisto papildai turi naudą sveikatai ir taip galėjo suklaidinti vartotojus. Įvertinus tyrimo metu nustatytas aplinkybes, pažeidimo trukmę ir mastą, už Reklamos įstatymo nuostatų pažeidimą UAB „Natural Pharmaceuticals“ skirtas įspėjimas.

 

UAB „Profesionalas“ reklamuojamo maisto papildo „Krilio taukai Omega – 3, VIXDA Omega Acida“ reklamoje buvo naudojami teiginiai apie gydomąsias ir profilaktines savybes, taip pat nepagrįstai užsiminta apie papildų maistingumą: „Veiksmingas – dėl fosfolipidinės formos krilių sudėtyje esanti Omega – 3 geriau pasisavinama“, „Kodėl krilio taukų reikia žmogui – mažina širdies ligų riziką, reguliuoja arterinį kraujospūdį, būtinas smegenų veiklai, lėtina senėjimo procesus...“ ir kt. Reklamoje bendrovė taip pat nepagrįstai teigė apie produkto ekologiškumą bei nenurodė privalomo maisto papildų reklamoje nurodyti teiginio „Maisto papildas“. Atsižvelgus į nustatytas aplinkybes, pažeidimo mastą ir trukmę, už Reklamos įstatymo nuostatų pažeidimą UAB „Profesionalas“ skirtas įspėjimas.

 

VVTAT taip pat išnagrinėjo bylą dėl MB „Signumus“ skelbtos maisto papildų reklamos. Reklamuodama 7 skirtingus maisto papildus („Fortivitum vitaminas D3“, „Laluna melatoninas su vaistažolių ekstraktu“, „Fortivitum Energy“, „Fortivitum vitaminas B12 su folio rūgštimi“, „Fortivitum multivitaminas“, „Fortivitum slim line“, „Fortivitum CBD“), bendrovė naudojo draudžiamus sveikatingumo teiginius ir taip klaidino vartotojus dėl savybių, kuriomis maisto papildai nepasižymi. Reklamose naudoti tokie teiginiai, kaip: „Sveikai kraujo sandarai <..> natūralus energijos šaltinis be šalutinio poveikio širdžiai“, „vitamino B12 nepakankamumas gali pridaryti negrįžtamų pasekmių, ypač smegenims bei nervų sistemai“, „Su Oksfordo profesoriumi mes sukūrėme pačius stipriausius multivitaminus, kurie skirti kariūnams“ ir kt. Atsižvelgusi į tyrimo metu nustatytas aplinkybes, skelbtos reklamos pobūdį, trukmę ir mastą, VVTAT komisija MB „Signumus“ skyrė 2000 eurų baudą.

 

Nutarimai per 30 kalendorinių dienų nuo nutarimų priėmimo dienos gali būti apskųsti teismui Administracinių bylų teisenos įstatymo nustatyta tvarka.

 

Tarptautinių ir viešųjų ryšių skyrius