en

Pirkėjus ignoruojančiai ir prekių nepristatančiai Repe.lt – pakartotinė sankcija

Pirkėjus ignoruojančiai ir prekių nepristatančiai Repe.lt – pakartotinė sankcija

Gyvūnams skirtomis prekėmis prekiaujanti www.repe.lt (UAB „Repeta“) pakartotinai nubausta už vartotojams nepristatomas prekes ir negrąžinamus už prekes sumokėtus pinigus.

 

2020 m. liepą Valstybinė vartotojų teisių apsaugos tarnyba (VVTAT) išnagrinėjo bylą dėl UAB „Repeta“ Civilinio kodekso nuostatų pažeidimo. Tuomet dėl prekių nepristatymo į VVTAT kreipėsi daugiau nei 20 vartotojų, kuriems nepavyko susisiekti su pardavėju ir susigrąžinti sumokėtų pinigų. Įvertinus tyrimo metu nustatytas aplinkybes, UAB „Repeta“ skirta 2750 eurų bauda. Didžioji vartotojų prašymų dalis VVTAT komisijos sprendimu buvo patenkinti.

 

Po bendrovei skirtos sankcijos iki šių metų sausio mėn. VVTAT sulaukė dar 14 vartotojų prašymų. Prašymuose vartotojai nurodo, kad elektroninėje parduotuvėje www.repe.lt įsigijo įvairių gyvūnams skirtų maisto ir priežiūros prekių, tačiau prekės nebuvo pristatytos, o pinigai nebuvo grąžinti. Nei vieno iš šių prašymų pardavėjas nesprendė taikiai.

 

VVTAT komisija, įvertinusi tyrimo metu nustatytas alinkybes, pakartotinai pažeistas Civilinio kodekso nuostatas, VVTAT neteiktus paaiškinimus ir tai, kad bendrovė nesprendė ginčų su vartotojais taikiai, skyrė UAB „Repeta“ 3000 eurų baudą.

 

VVTAT nutarimas per 30 kalendorinių dienų nuo nutarimo priėmimo dienos gali būti apskųstas teismui Administracinių bylų teisenos įstatymo nustatyta tvarka.

 

Tarptautinių ir viešųjų ryšių skyrius