en

Prekės pirkimo–pardavimo išsimokėtinai sutartyje nustatyta nesąžiningų sąlygų

Prekės pirkimo–pardavimo išsimokėtinai sutartyje nustatyta nesąžiningų sąlygų

Asociatyvi nuotrauka

 

Valstybinė vartotojų teisių apsaugos tarnyba (VVTAT) nesąžiningų sutarčių sąlygų požiūriu įvertino AB „Telia Lietuva“ prekės pirkimo–pardavimo išsimokėtinai sutartį.

 

VVTAT komisijai išnagrinėjus AB „Telia Lietuva“ prekės pirkimo–pardavimo išsimokėtinai sutarties sąlygas nesąžiningų sąlygų taikymo požiūriu, 2020 m. rugsėjo 25 d. priimtas nutarimas Nr. 10E-2067, kuriuo nustatyta, kad tam tikros sutarties sąlygos atitinka Civilinio kodekso 6.228(4) straipsnyje nustatytų vartojimo sutarčių nesąžiningų sąlygų nustatymo kriterijų ir yra nesąžiningos vartotojų atžvilgiu.

 

Sutarties 8, 9, 13 punktai bei sutarties sąlyga „Klientas, pasirašydamas šią sutartį patvirtina, kad <...> buvo supažindintas su asmens duomenų tvarkymo sąlygomis ir privatumo pranešimu, šie dokumentai ir informacija buvo pateikti šios sutarties pasirašymo metu, klientui paaiškinti ir su juo individualiai aptarti <...>“ pažeidė sutarties šalių teisių ir pareigų pusiausvyrą bei vartotojo teises ir interesus.

 

VVTAT informuoja, kad vartotojai, patyrę žalą dėl sutarties sąlygų, kurios aukščiau minimu nutarimu buvo pripažintos nesąžiningomis, dėl patirtos žalos atlyginimo turi teisę kreiptis į VVTAT Vartotojų teisių apsaugos įstatyme nustatyta tvarka arba kreiptis į bendrosios kompetencijos teismą.