*skip_to_content*
en

Skirtos baudos už pavojingų kosmetikos gaminių teikimą į rinką

Skirtos baudos už pavojingų kosmetikos gaminių teikimą į rinką

Valstybinė vartotojų teisių apsaugos tarnyba (VVTAT), išnagrinėjusi bylas dėl Produktų saugos įstatymo pažeidimo, skyrė baudas UAB „Farmlita“, UAB „Kosvila Baltic“ ir UAB „Sakalas“ už pavojingų kosmetikos gaminių teikimą į rinką.

 

Bendrovės į rinką teikė kosmetikos gaminius:

 

 

 

 

Šių gaminių pakuočių pateiktuose ingredientų sąrašuose nurodyta cheminė medžiaga butylphenyl methylpropional (cheminis pavadinimas – 2-(4-tret-butilbenzil) propionaldehyde), kuri įrašyta į Reglamento (EB) Nr. 1223/2009 Kosmetikos gaminiuose draudžiamų medžiagų sąrašą.

 

Nuo 2022 m. kovo 1 d. cheminė medžiaga butylphenyl methylpropional yra įrašyta į Reglamento (EB) Nr. 1223/2009 II priedo 1666 poziciją, t. y. Europos Sąjungos rinkoje po nurodytos datos negali būti kosmetikos gaminių su Reglamente (ES) 2021/1902 išvardintomis draudžiamomis medžiagomis. Daugiau apie tai skaitykite ČIA.

 

Atsižvelgus į tyrimo metu nustatytas aplinkybes, minėtoms bendrovėms skirtos 1325 EUR baudos.

 

! Vartotojus, įsigijusius šiuos pavojingus produktus, raginame kreiptis į pardavėją, grąžinti įsigytas prekes ir susigrąžinti sumokėtus pinigus. !

 

VVTAT nutarimas per vieną mėnesį nuo nutarimo įteikimo ekonominės veiklos vykdytojui dienos gali būti apskųstas administraciniam teismui Administracinių bylų teisenos įstatymo nustatyta tvarka.

Įstatymų naujovės