en

Skirtos sankcijos už rinkoje nustatytus nesaugius produktus – kėdę, kelioninį įkroviklį ir elektrinę girliandą

Skirtos sankcijos už rinkoje nustatytus nesaugius produktus – kėdę, kelioninį įkroviklį ir...

Valstybinė vartotojų teisių apsaugos tarnyba (toliau – Tarnyba) informuoja apie patikrinimų metu aptiktus nesaugius produktus ir bendrovėms pritaikytas sankcijas.

 

Lietuvos Respublikos produktų saugos įstatymo (toliau – Įstatymas) nuostatas pažeidė UAB „Laumės baldai“, teikdama į rinką nesaugią kėdę „ASCONA Chrome V-Cerata“. Nustatyta, kad kėdė neatitinka standarto reikalavimų (bandymų metu atsilenkė kėdės atlošas, deformavosi kėdės kojos), produktui nustatytas aukštas rizikos lygis. Įvertinus tyrimo aplinkybes, bendrovės bendradarbiavimą informuojant vartotojus ir gamintoją bei nedidelį parduotų kėdžių skaičių, už Įstatymo nuostatų pažeidimą bendrovei skirta 350 EUR bauda.

 

 

Nustatytas nesaugus produktas – kėdė „ASCONA Chrome V-Cerata“

 

UAB „Kesko Senukai Lithuania“ veiklos atveju nustatyta, kad bendrovė teikė į rinką nesaugų USB kelioninį įkroviklį BLOW H10A. Bandymų metu nustatyti įkroviklio ženklinimo neatitikimai, nepakankamas mechaninis stiprumas bei elektrinis atsparumas. Produktui nustatytas aukštas rizikos lygis – keliamas pavojus patirti elektros smūgį. Įvertinus tyrimo aplinkybes, bendrovės bendradarbiavimą ir atsižvelgiant į tai, kad bendrovė pakartotinai per vienerius metus pažeidė Įstatymo nuostatas, bendrovei skirta 850 EUR bauda.

 

 

Nustatytas nesaugus produktas – USB kelioninis įkroviklis BLOW H10A

 

Nesaugų gaminį – elektrinę vidaus girliandą YL-DC-36, kuri neatitiko ženklinimo reikalavimų bei reikalavimų produkto saugai (girliandos valdymo įtaisai neapvilkti nedegia izoliacine medžiaga ir nepatikimai pritvirtinti prie lizdo korpuso, girliandos mechaninis atsparumas nepakankamas) į rinką teikė ir UAB Lumeninn LT. Minėtam produktui nustatytas aukštas rizikos lygis – girlianda kelia pavojų patirti elektros smūgį. Įvertinus tyrimo aplinkybes ir tai, kad bendrovė tyrimo metu nebendradarbiavo, neteikė prašomų dokumentų ir atsakymų už Įstatymo nuostatų pažeidimą bendrovei skirta 1 000 EUR bauda.

 

 

Nustatytas nesaugus produktas – elektrinė vidaus girlianda mod. YL-DC-36

 

Pažymime, kad visos bendrovės įpareigotos nedelsiant sustabdyti nesaugių produktų teikimą į rinką, pašalinti juos iš rinkos, įspėti vartotojus bei susigrąžinti iš vartotojų nesaugius produktus.

 

Jei įsigijote vieną iš šių produktų, raginame kreiptis į bendroves bei susigrąžinti sumokėtus pinigus. Papildomai pažymime, kad kilus įtarimų, jog tam tikras produktas yra nesaugus, reikėtų nedelsiant kreiptis į Tarnybą, nurodant kur, kada ir koks produktas įsigytas, kokie pavojai pastebėti bei, pageidautina, pridėti produkto, pakuotės ir ženklinimo nuotraukas.

 

 

 

Vartotojų konsultavimo, asmenų aptarnavimo ir komunikacijos skyrius