*skip_to_content*
en

Trumpinamas pinigų už neįvykusias keliones grąžinimo terminas

Trumpinamas pinigų už neįvykusias keliones grąžinimo terminas

Seimas priėmė Civilinio kodekso 6.751 straipsnio pakeitimo įstatymą, kuriuo naikinamas iki tol galiojęs 90 dienų pinigų grąžinimo terminas už neįvykusias keliones. Pinigus kelionių organizatoriai turės grąžinti ne vėliau kaip per 14 dienų nuo organizuotos turistinės kelionės sutarties nutraukimo dienos.

 

Įstatymo pataisos numato, kad tais atvejais, kai organizuotos turistinės kelionės sutartis nutraukta iki šio įstatymo įsigaliojimo dienos, ir kelionių organizatorius yra negrąžinęs visų turisto arba jo vardu sumokėtų pinigų už organizuotą turistinę kelionę, 14 dienų pinigų grąžinimo terminas pradedamas skaičiuoti nuo š. m. vasario 15 d. Įstatymą dar turi pasirašyti Lietuvos Respublikos prezidentas.

 

Valstybinė vartotojų teisių apsaugos tarnyba primena, kad atšaukus organizuotą turistinę kelionę, vartotojas pirmiausia turėtų kreiptis į kelionių organizatorių ir ieškoti galimybių atidėti organizuotą turistinę kelionę vėlesniam laikui, pakeisti kelionės kryptį arba priimti kitokį kompensacijos pasiūlymą (pavyzdžiui, rinktis kelionės kuponą), t. y. ieškoti abiems šalims tinkamo sprendimo.

 

Neradus kitos alternatyvos, vartotojas turi teisę kreiptis į kelionių organizatorių raštu, prašydamas nutraukti organizuotos turistinės kelionės sutartį ir grąžinti už kelionę sumokėtus pinigus, netaikant sutarties nutraukimo mokesčio.

 

Vartotojui ir kelionių organizatoriui nepavykus išspręsti ginčo taikiai, vartotojas turi teisę kreiptis į Valstybinę vartotojų teisių apsaugos tarnybą dėl ginčo sprendimo ne teisme tvarka.

 

Tarptautinių ir viešųjų ryšių skyrius

Įstatymų naujovės