en

Vaikai

Už vykstančių į užsienio valstybes vaikų iki 18-kos metų sveikatą, gyvybę, teisių ir teisėtų interesų gynimą atsako tėvai, globėjai arba vaiką lydėti įgalioti asmenys. Vaikai vykstantys į užsienio šalis turi turėti dokumentus patvirtinančius asmens tapatybę.

 

Vaiko asmens dokumentai, patvirtinantys vaiko asmens tapatybę bei pilietybę ir skirti vykti į užsienio valstybes, yra Lietuvos Respublikos pasas ir asmens tapatybės kortelė.

 

Norėdami sužinoti, ar keliaujant į užsienio valstybę užtenka turėti asmens tapatybės kortelę, pasirinkite šalį (http://keliauk.urm.lt/lt/location ), į kurią vyksite.

 

Atkreiptinas dėmesys, kad vaiko gimimo liudijimas nėra tinkamas keliauti į užsienį.

 

Svarbu! Vaikų asmens dokumentai galioja trumpesnį laiką (2-5 metus), todėl ruošdami vaiką kelionei tėvai turėtų atkreipti dėmesį į jo paso galiojimo laiką.

 

Į Šengeno erdvei priklausančias valstybes nepilnametis gali išvykti vienas, t.y. nelydimas tėvų arba vieno iš tėvų. Jam būtina turėti galiojantį pasą arba asmens tapatybės kortelę.

 

Vaikui, laikinai vykstančiam į užsienio valstybę, nepriklausančią Šengeno erdvei, su bent vienu iš tėvų, kito iš tėvų rašytinio sutikimo nereikia. Tėvai turi susitarti tarpusavyje dėl vaiko vykimo į užsienio valstybę.

 

Išsamią informaciją apie vykimą su nepilnamečiais rasite paspaudus šią nuorodą: http://keliauk.urm.lt/lt/nepilnameciu-vykimas