*skip_to_content*
en

Apvalus virtuvės stalas „Bojarin“

Apvalus virtuvės stalas „Bojarin“

Kilmės šalis

Ukraina

Gamintojas

„Pehotin“, Zaporožės baldų fabrikas Ispitatelej g. 5, 69124 Zaporožė;

Importuotojas

UAB „Akmenės romanas“, Nepriklausomybės al. 3C, Naujoji Akmenė;

Platintojas

UAB „Ralbera“, Pramonės g. 2A, Tauragė,
UAB „Ekspeda“, Šilutės pl. 17, Klaipėda,
UAB „Balmera“, Palangos g. 52-2, Telšiai,
UAB „Kestlita“, Vingio g. 27, Radviliškis
Laima Domkienė, veikianti pagal individualios veiklos pažymą Nr. 841770;

Pavojaus pobūdis

Susižeidimo pavojus.


Uždrausta teikti į Lietuvos rinką pavojingą gaminį – apvalų virtuvės stalą „Bojarin“.

 

Trumpas produkto aprašymas:

apvalaus virtuvės stalo stalviršis ir kryžmės formos atrama pagaminti iš 16 mm apdailintos medienos drožlės plokštės. Kryžminės atramos detalės sujungtos medienos kaiščiais ir metaline plokšte su medsraigčiais (3,5x 30 mm). Stalviršis pritvirtintas medienos kaiščiais (4 vnt.) ir plastikiniais kampuočiais (4 vnt.) su medsraigčiais (3,5x16 mm). Stalo apačioje pritvirtintos keturios plastikinės 5 mm aukščio pėdelės. Stalo išoriniai matmenys: skersmuo 800 mm, aukštis 755 mm. Kryžminės atramos įstrižainės ilgis 600 mm.

 

Apvalus virtuvės stalas yra pavojingas, t. y. neatitinka standarto LST EN 12521:2016 „Baldai. Stiprumas, ilgalaikiškumas ir sauga. Reikalavimai, keliami buitiniams stalams“ reikalavimų:  bandant pagal standarto LST EN 1730:2013 Buities baldai. Stalai. Stiprumo, ilgaamžiškumo ir pastovumo nustatymų bandymo metodai 7.2 skyrių  stabilumas veikiant vertikaliąja apkrova stalams, kurių aukštis 950 mm arba mažesnis, vertikaliąja jėga 200 N ir papildomo paviršiaus jėga, stalas neturi virsti (stalas virto, esant 190 N jėgai). Apvalus virtuvės stalas kelia rimtą susižeidimo pavojų naudotojams ir neatitinka Produktų saugos įstatymo 3 straipsnio 19 dalies saugaus gaminio sąvokos ir Europos Parlamento ir Tarybos Direktyvos dėl bendrosios gaminių saugos 2001/95/EB 2 straipsnio b punkto nuostatos. Importuotojas pažeidė Lietuvos Respublikos produktų saugos įstatymo 9 straipsnio 1 ir 2 punktų reikalavimus, pateikti rinkai tik saugius  ir teisės aktų nustatyta tvarka paženklintus gaminius.

Nustatyta: Rizika rimta –  neatlaikius apkrovos, stalas virsta (nukritus karštiems maisto produktams ar virtuvės reikmenims) kyla susižeidimo pavojus (galimi odos nudegimai ir kūno sužalojimai).

 

Vadovaudamasis Lietuvos Respublikos produktų saugos įstatymo 13, 15 ir 16 straipsniais, Valstybinės vartotojų teisių apsaugos tarnybos Vilniaus regiono rinkos priežiūros skyrius 2023-02-02 sprendimu Nr. 1KL-59 u ž d r a u d ė  UAB „Akmenės romanas“ tiekti į rinką šį pavojingą gaminį, įpareigojo pašalinti jį iš rinkos, susigrąžinti iš vartotojų, sunaikinti pavojingą gaminį, laikantis atliekų tvarkymą reguliuojančių teisės aktų reikalavimų, įspėti vartotojus apie riziką susijusią su pavojingu gaminiu bei teikti informaciją Tarnybai dėl tolimesnių veiksmų eigos.

Įstatymų naujovės