*skip_to_content*
en

Vaikiška striukė „Setty Koop“, dydis 116-122 cm

Vaikiška striukė „Setty Koop“,  dydis 116-122 cm

Kilmės šalis

Turkija

Gamintojas

Nenustatyta

Platintojas

UAB „Gaubo stogai“, įmonės kodas 303269546, Ramunių g. 25, Šiaulių r.

Pavojaus pobūdis

Susižeidimo, pasismaugimo pavojus


 

Uždrausta teikti į Lietuvos rinką pavojingą vaikišką striukę „Setty Koop“.

 

Trumpas produkto aprašymas:

Striukė pasiūta iš rožinės spalvos, blizgios medžiagos, su pamušalu ir  šiltinamuoju sluoksniu. Striukė užtraukiama užtrauktuku, priekyje dvi prakirptinės kišenės, užtraukiamos užtrauktukais, prisiūtame gobtuve įverta virvelė, kurios laisvai kabančiuose galuose pritvirtintos metalinės trimatės detalės. Striukė skirta mažiems vaikams.

 

Vaikiška striukė „Setty Koop“,  dydis 116-122 cm,  yra pavojinga, t. y. neatitinka Europos Parlamento ir Tarybos direktyvos 2001/95/EB 2001 m. gruodžio 3 d. dėl bendros gaminių saugos ir LST EN 14682:2015 „Vaikiškų drabužių sauga. Vaikiškų drabužių virvelės ir įveriamos virvelės. Techniniai reikalavimai“. Mažiems vaikams skirtų drabužių galvos, kaklo srityje neturi būti modeliuojami, gaminami ar tiekiami mažiems vaikams skirti drabužiai, kurių įveriamosios ar funkcinės virvelės būtų galvos, kaklo srityje. Gobtuve panaudotos įveriamosios funkcinės elastinės virvelės laisvais galais.

 

Vaikiška striukė „Setty Koop“, dydis 116-122 cm, naudojama pagal paskirtį gali kelti pavojų naudotojų ar trečiųjų asmenų saugai ir sveikatai. Nustatyta rimta rizika: susižeidimo ir pasismaugimo pavojus. Virvelės užsikabina už konstrukcijų, atramų, laikiklių, atplaišų, nukritus galimas susižeidimo ir pasismaugimo pavojus.

 

Vadovaudamasis Lietuvos Respublikos produktų saugos įstatymo 13, 15 ir 16 straipsniais, Valstybinės vartotojų teisių apsaugos tarnybos Šiaulių regiono rinkos priežiūros skyrius 2022-11-21 sprendimu Nr. 1Š-524 uždraudė UAB „Gaubo stogai“ tiekti į rinką šį pavojingą gaminį, įpareigojo pašalinti jį iš rinkos, susigrąžinti iš vartotojų, sunaikinti pavojingą gaminį, laikantis atliekų tvarkymą reguliuojančių teisės aktų reikalavimų, įspėti vartotojus apie riziką susijusią su pavojingu gaminiu bei teikti informaciją Tarnybai dėl tolimesnių veiksmų eigos.

Įstatymų naujovės