*skip_to_content*
en

Uždrausta teikti į Lietuvos rinką pavojingą vaikišką džemperį su gobtuvu „SHINE“, art. ARTNO (G86159)

Uždrausta teikti į Lietuvos rinką pavojingą vaikišką džemperį su gobtuvu „SHINE“, art. ARTNO...

Uždrausta teikti į Lietuvos rinką pavojingą vaikišką džemperį su gobtuvu „SHINE“, art. ARTNO (G86159).

 

Trumpas produkto aprašymas: trijų spalvų džemperis, t. y. juodos, baltos ir raudonos, pasiūtas iš tekstilinio audinio, su gobtuvu, priekyje užrašas ,,SHINE“. Gobtuve įverta virvelė laisvais galais. Džemperis skirta mažiems vaikams. Džemperio ženklinimo etiketėje nurodyta: pluoštinė sudėtis: 65% medvilnė, 85% poliesteris.

 

Vaikiškas džemperis su gobtuvu „SHINE“, art. ARTNO (G86159), yra pavojingas, t. y.  neatitinka Europos Parlamento ir Tarybos direktyvos 2001/95/EB 2001 m. gruodžio 3 d. dėl bendros gaminių saugos ir LST EN 14682:2015 „Vaikiškų drabužių sauga. Vaikiškų drabužių virvelės ir įveriamos virvelės. Techniniai reikalavimai“. Mažiems vaikams skirtų drabužių galvos, kaklo srityje neturi būti modeliuojami, gaminami ar tiekiami mažiems vaikams skirti drabužiai, kurių įveriamosios ar funkcinės virvelės būtų galvos, kaklo srityje. Gobtuve panaudotos įveriamosios funkcinės tekstilinės virvelės su laisvais galais.

 

Vaikiškas džemperis su gobtuvu „SHINE“, art. ARTNO (G86159), naudojamas pagal paskirtį gali kelti pavojų naudotojų ar trečiųjų asmenų saugai ir sveikatai. Nustatyta rimta rizika: susižeidimo ir pasismaugimo pavojus. Virvelės užsikabina už konstrukcijų, atramų, laikiklių, atplaišų, nukritus galimas susižeidimo ir pasismaugimo pavojus.

 

Vadovaudamasis Lietuvos Respublikos produktų saugos įstatymo 13, 15 ir 16 straipsniais, Valstybinės vartotojų teisių apsaugos tarnybos Kauno regiono rinkos priežiūros skyrius 2021-10-14 sprendimu Nr. 1MS-19 uždraudė UAB „Lemontas“ tiekti į rinką šį pavojingą gaminį, įpareigojo pašalinti jį iš rinkos, susigrąžinti iš vartotojų, sunaikinti pavojingą žaislą, laikantis atliekų tvarkymą reguliuojančių teisės aktų reikalavimų, įspėti vartotojus apie riziką susijusią su pavojingu gaminiu bei teikti informaciją Tarnybai dėl tolimesnių veiksmų eigos.

Įstatymų naujovės