en

Uždrausta teikti į rinką pavojingą baldą-kėdę

Uždrausta teikti į rinką pavojingą baldą-kėdę

Uždrausta teikti į Lietuvos rinką pavojingą baldą – kėdę: modelis H261, prekės ženklas SIGNAL, prekės kodas B01043363. Trumpas produkto aprašymas: kėdė su paminkštinta sėdyne ir atlošu. Kojos kūginės formos iš max 25 mm iki min 14 mm skersmens, kojaryšiai iš (25 x 13) mm skerspjūvio plieno vamzdžių. Kojos suvirintos su kojaryšiais. Metalinės dalys chromuotos. Sėdynės ir atlošo pagrindai iš 12 mm storio faneros. Minkštosios dalys iš porolono, aptrauktos dirbtine oda. Kėdė (modelis H261) su paminkštinta sėdyne ir atlošu. Kojos kūginės formos iš max 25 mm iki min 14 mm skersmens, kojaryšiai iš (25 x 13) mm skerspjūvio plieno vamzdžių. Kojos suvirintos su kojaryšiais. Metalinės dalys chromuotos. Sėdynės ir atlošo pagrindai iš 12 mm storio faneros. Minkštosios dalys iš porolono, aptrauktos dirbtine oda.

 

Gaminio kilmės šalis – Kinija, gamintojas – nenustatytas, importuotojas – SIGNAL Andrzej Biesiada ul. Kilinskiego 35B 27-400 Ostrowiec Sw., Lenkija, platintojas - UAB „Audėjo” prekybos centras, Laisvės pr. 62, Vilnius.

 

BALDAS-kėdė (modelis H261, prekės ženklas SIGNAL, prekės kodasB01043363) yra pavojinga vartotojams, neatitinkanti Lietuvos Respublikos produktų saugos įstatymo 3 straipsnio 5 dalies saugaus gaminio sąvokos reikalavimų ir standarto LST EN 12520:2016 „Baldai. Stiprumas, ilgalaikiškumas ir sauga. Reikalavimai, keliami buitiniams sėdimiesiems baldams“ 5.4.2 punkto saugos reikalavimų – lūžo užpakalinių kojų ir kojaryšių sujungimas ir bandymas nutrauktas po 20595 ciklų. Kėdės stiprumo ir ilgalaikiškumo reikalavimai yra tenkinami kai bandymo metu arba po bandymo nėra jokios detalės, sujungimo ar mazgo lūžių, nėra atsilaisvinusių standžiųjų jungčių, nuėmus apkrovas, sėdimasis baldas atlieka savo funkcijas ir sėdimasis baldas tenkina pastovumo reikalavimus, t.y. kėdė neturi sulūžti, vekiant sėdynę 1000 N apkrova, atlošą 300 N apkrova 25000 ciklų. Kėdė neatitinka saugiam gaminiui nustatytų reikalavimų, yra pavojinga vartotojams, gali sukelti susižalojimo pavojų. Kėdė sukonstruota negarantuojant, kad ji nesukels sužalojimo pavojaus vartotojui. Kėdė skirta naudoti buityje, kelia didesnį sužeidimo pavojų vartotojams nei yra leistina įprastai naudojant tokio tipo gaminius.

 

Rimta rizika. Susižalojimo pavojus.

 

Vadovaudamasis Lietuvos Respublikos produktų saugos įstatymo 14, 16, 17 str., Valstybinės vartotojų teisių apsaugos tarnybos Klaipėdos apskrities skyrius 2017-03-08 sprendimu Nr. 1VB-21 uždraudė UAB „Audėjo prekybos centras“ tiekti į rinką šį pavojingą gaminį, įpareigojo pašalinti jį iš rinkos, įspėti vartotojus apie riziką susijusią su pavojingu gaminiu bei teikti informaciją dėl tolimesnės veiksmų eigos.